WYSTAWA W WOMEN'S INTERNATIONAL ZIONIST ORGANIZATION W HERZLIYI (IZRAEL).

Koordynatorem wystawy w Izraelu było Towarzystwo Przyjazni Izrael - Polska.
Oto podziękowanie, które na ręce przewodniczącej Ilony Dworak-Cousin wystosował obecny na serii uroczystości, w tym także otwarciu wystawy konsul RP w Izraelu p. Janusz Połowniak:

Droga Pani Ilono,
Spieszę, aby jeszcze raz serdecznie podziękować za zaproszenie mnie i mojej małżonki na koncert orkiestry symfonicznej w Ra'ananie, będacy hołdem złożonym żydowskim partyzantom na terytorium okupowanej przez nazistów Polski oraz dowódców partyzanckich, trzech braci Bielskich. Byliśmy bardzo wzruszeni relacjami ocalałych z zagłady Żydów, którzy znaleźli schronienie w partyzanckim oddziale, przeplatanymi piękną muzyką w wykonaniu "Raanana Symphonette Orchestra", prezentującej bardzo wysoki poziom artystyczny. Dzięki Pani zaproszeniom na tę wymienioną i inne (przykładowo: wystawę fotografii Żydów zamieszkałych przez II Wojną Św. w Otwocku) będące dowodem wspólnej wielowiekowej historii Polaków i Żydów, mam możliwość - jako konsul Rzeczypospolitej Polskiej - włączyć się w obchody Dnia Zagłady Żydów oraz imprezy kulturalne organizowane w czasie Roku Polskiego w Izraelu.
Bardzo sobie cenię współpracę z Panią i kierowanym przez Panią Towarzystwem Przyjaźni Izrael-Polska, które pomogają wypełniać mi moje obowiązki służbowe jako konsula RP.

Serdecznie Panią pozdrawiam i oczekuję na kontakt po Pani przyjeździe z Polski.

Janusz Połowniak
Kierownik Wydziału Konsularnego
Ambasady RP w Tel-Awiwie


POWRÓT